Peptyd na redukcję – co wybrać?

Czy da się ułatwić i przyspieszyć odchudzanie? Redukcja zdecydowanie nie jest przyjemnym procesem, dlatego często poszukuje się na nią różnych sposobów. Z pewnością świetnym rozwiązaniem w trakcie pozbywania się nadmiernych kilogramów będzie odpowiedni peptyd na redukcję. W tym artykule poznasz również inne związki, skuteczne w trakcie redukcji. Dzięki nim o wiele szybciej zobaczysz upragnione efekty i osiągniesz wymarzoną sylwetkę.

Specyficzne funkcjonowanie peptydów na odchudzanie jest zależne od ich budowy i działania. Niektóre z nich są transporterami. To z kolei oznacza, że przenoszą substraty energetyczne wprost do komórek. W przypadku odchudzania może to być np. pobieranie glukozy z krwi i przekazywanie jej dalej do produkcji energii. Inne peptydy mogą wpływać na metabolizm i trawienie pokarmu. Niektóre peptydy na odchudzanie są zatem bezpośrednio zaangażowane w spalanie tłuszczu, zwłaszcza w okolicach jamy brzusznej. Ponadto, mogą one promować równoczesne zwiększanie masy mięśniowej. 

HGH Fragment 176-191 – wzorowy peptyd na odchudzanie

Ten specyficzny peptyd to fragment łańcucha hormonu wzrostu, który jest odpowiedzialny za rozkład tkanki tłuszczowej. Ten peptyd działa zatem lipolityczne, stymuluje lipazę hormonowrażliwą, a nawet zmniejsza wykorzystywanie glukozy w procesie lipogenezy. Dzięki temu temu znacznie ogranicza gromadzenie się tkanki tłuszczowej i wspiera insulinowrażliwość organizmu (6).  Stanowi niemal identyczny łańcuch peptydowy, jak AOD9604, jednakowoż jest znacznie popularniejszy.

Lipotropin AOD9604 – peptyd na redukcję drugiego wyboru

Ten peptyd świetnie sprawdza się na redukcji. Badanie na 300 otyłych pacjentach wykazało jego skuteczne działanie odchudzające. Ustalono bowiem, że każdy z uczestników stracił na wadze w ciągu 12 tygodni kuracji AOD 9604. Lipotropin nasilił lipolizę (rozkład tłuszczu) w krótszym czasie niż dieta w połączeniu z ćwiczeniami (2). Peptyd przyczynia się do zatrzymania przyrostu masy ciała i zwiększa utlenianie tłuszczu.

W ten sposób odchudzanie z jego pomocą jest o wiele łatwiejsze i skuteczniejsze! 

Sermorelina – peptyd na odchudzanie, i nie tylko!

Sermorelina to kolejna substancja godna uwagi – przyczynia się do uwalniania hormonu wzrostu, mającego duże znaczenie nie tylko w trakcie odchudzania lub budowania masy mięśniowej. 

Badania pokazują, że większa dawka Sermoreliny może być korzystna przy utracie wagi. Osoby z nadwagą lub otyłością mają znacznie niższy poziom hormonu wzrostu niż osoby o prawidłowej wadzę. Wykazano, że podawanie Sermoreliny osobom dorosłym może sprzyjać poprawie produkcji HGH, a to bezpośrednio przyczyni się do lepszej kompozycji ciała. Dotyczy to zwiększenia masy kostnej, mięśniowej, a zmniejszenia tkanki tłuszczowej. Przyczynia się to do szybszej i bardziej efektywnej utraty masy ciała, jak również poprawy sylwetki poprzez zwiększenie masy mięśniowej (3). 

Melanotan-II – peptyd tłumiący apetyt

Z wielu testów laboratoryjnych wywnioskowano, że Melanotan-II może mieć swój udział w odchudzaniu. Przykładowo u myszy zanotowano mniej podskórnej tkanki tłuszczowej i tłuszczu trzewnego niż na początku badań. Co więcej, ten związek przyczynia się do regulacji przyjmowania pokarmu i wydatkowania energii. Wykazano, że peptyd wspomaga redukcję poprzez tłumienie apetytu, co przyczynia się do utraty wagi (4). 

Ponadto, Melanotan-II przyczynia się do przekształcenia brązowej tkanki tłuszczowej w beżową. To sprawia, że organizmowi łatwiej jest wykorzystać tłuszcz do wyprodukowania energii, zamiast go przechowywać (4). 

Co, poza peptydami na redukcję, warto stosować? Poznaj związki, które również będą niezwykle przydatne w odchudzaniu!

Cardarine (GW501516)

Cardarine, znane też jako GW-501516 lub Endurobol, może obniżać stężenie cholesterolu LDL, zmniejszać stany zapalne i przyspieszać gojenie się ran. Dzięki podnoszeniu poziomu tlenku azotu, może zwiększać wytrzymałość mięśni. Co więcej, GW-501516 hamuje metabolizm glukozy w wątrobie, co może wpłynąć na korzystanie z zasobów tkanki tłuszczowej w kontekście produkcji energii. Natomiast to działanie może zwiększać zdolność organizmu do spalania tłuszczu, jak i hamować insulinooporność (5). 

SR-9009 

SR-9009 (Stenabolic) ma bardzo szerokie spektrum działania. Po pierwsze, wpływa na profil metaboliczny mięśni szkieletowych w sposób podobny do tego, co obserwuje się w przypadku trenujących wytrzymałościowo. Dzięki temu zwiększa się wytrzymałość wysiłkowa. 

To również sprawia, że żywność i nadmiar tłuszczu są wykorzystywane jako energia oraz ma pozytywny wpływ na siłę i wytrzymałość mięśni (1). 

Po drugie, w badaniach na myszach wykazano, że po 7 dniach stosowania SR9009 nastąpił znaczny ubytek tkanki tłuszczowej. Ponadto, w badanej próbie zmniejszyły się stężenia trójglicerydów, cholesterolu całkowitego i insuliny. U genetycznie otyłych myszy zaobserwowano zatrzymanie przyrostu masy ciała po 12 dniach bez wpływu na poziom glukozy i tolerancję insuliny (1). 

Po trzecie należałoby zaznaczyć., że Stenabolic znacznie tłumi apetyt oraz poprawia motywację. To z kolei sprawia, że chęć na objadanie zmniejszy się, a jakość i częstotliwość treningów może poprawić się bez zbędnego wysiłku! 

Jaki peptyd na redukcję wybrać?

Peptydy na odchudzanie to szeroka gama produktów, które świetnie wspierają proces redukcji. O czym warto pamiętać? Na pewno o tym, że najefektywniej będą najlepiej działać w połączeniu z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną. Najlepsze efekty uzyskasz będąc chociaż w lekkim deficycie kalorycznym i trenując. To połączenie zagwarantuje Ci sukces. 

Bibliografia:

  1. Solt, L. A., Wang, Y., Banerjee, S., Hughes, T., Kojetin, D. J., Lundasen, T., Shin, Y., Liu, J., Cameron, M. D., Noel, R., Yoo, S. H., Takahashi, J. S., Butler, A. A., Kamenecka, T. M., & Burris, T. P. (2012). Regulation of circadian behaviour and metabolism by synthetic REV-ERB agonists. Nature, 485(7396), 62–68.
  2. https://www.news-medical.net/news/2004/12/16/6878.aspx
  3. Sinha, D. K., Balasubramanian, A., Tatem, A. J., Rivera-Mirabal, J., Yu, J., Kovac, J., Pastuszak, A. W., & Lipshultz, L. I. (2020). Beyond the androgen receptor: the role of growth hormone secretagogues in the modern management of body composition in hypogonadal males. Translational andrology and urology, 9(Suppl 2), S149–S159.
  4. Li, G., Zhang, Y., Wilsey, J. T., & Scarpace, P. J. (2004). Unabated anorexic and enhanced thermogenic responses to melanotan II in diet-induced obese rats despite reduced melanocortin 3 and 4 receptor expression. The Journal of endocrinology, 182(1), 123–132. 
  5. Chen, W., Gao, R., Xie, X., Zheng, Z., Li, H., Li, S., Dong, F., & Wang, L. (2015). A metabolomic study of the PPARδ agonist GW501516 for enhancing running endurance in Kunming mice. Scientific reports, 5, 9884.
  6. Misra M. (2013). Obesity pharmacotherapy: current perspectives and future directions. Current cardiology reviews, 9(1), 33–54.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X